11 éves kora előtt nem járt iskolába, egy szeméttelep volt az otthona: ma már diplomás, és egyetemen tanul.
Hirdetés
Minden gyermeknek iskolába kell járnia, és élveznie kell a gyermekkori játékot és tanulnia kell társaival együtt. Sajnos a világ számos országában ez a helyzet nagyon távol áll a valóságtól. Sophy Ron például, egy kambodzsai lány, aki ma már megvalósította álmát, hogy leérettségizzen, elmeséli, hogy gyerekkorában egy szeméttelepen élt.
Hirdetés
Mielőtt 11 éves lett volna, Sophy még iskolába sem járt, és soha nem élt igazi otthonban. Hogy őszinte legyek, még csak nem is játszott soha a társaival. Az otthona a szeméttelep volt, és ez annyira normális volt számára, hogy észre sem vette a kellemetlen szagot vagy a koszt. Szerencséjére egy véletlen találkozás lehetővé tette számára, hogy megváltoztassa az életét, és megismerje a külvilágot, túl azon a szűk és egészségtelen valóságon, amit addig ismert.
Ron Sophy a példa arra, hogy milyen messzire lehet eljutni, ha az ember az alapoktól indul. A kis Sophy 11 éves kora előtt soha nem járt iskolába, ma mégis örömmel osztja meg a világgal személyes eredményeit: sikerült ösztöndíjat nyernie, hogy egy évet elvégezhessen az egyetem előtti tanulmányaiból a Melbourne-i Egyetemhez tartozó Trinity College-ban, és azóta megkezdte tanulmányait a Melbourne-i Egyetemen.
Hirdetés
Ez minden fiatal számára fontos mérföldkő, de még jelentősebb eredményt feltételez számára, ha figyelembe vesszük, hogy ilyen szegénységben nőtt fel, és nem járt általános iskolába.
A fordulópont az életében egy véletlen találkozásnak köszönhető, amikor Scott Neesonnal, a “Kambodzsai Gyermekalap (CCF)” alapítójával találkozott, aki megkérdezte tőle, hogy szeretne-e angolul tanulni. “Akkoriban fogalmam sem volt, mi az az angol” – mondta Sophy.
Sophy a bátorság és az elszántság példája, amely sok más, hozzá hasonló fiatalt inspirál arra, hogy soha ne adják fel. A titok az, hogy higgy a képességeidben és dolgozz keményen a céljaid eléréséért. Ha ezek az elemek összeadódnak, akkor ezek adják a legjobb lehetőségeket a sikerre és a nagyon nehéz élethelyzetből való kiemelkedésre. Ma Sophy reméli, hogy visszatérhet Kambodzsába, hogy vállalkozást indíthasson hazájában.
Mit is mondhatnánk … sok szerencsét!
Hirdetés