115 éves a világ legidősebb nője! Elárulta, hogy mi a hosszú élet titka:

Hirdetés

Fotó: Twitter/@MariaBranyas112

María Branyas Morera átélt két világháborút, a spanyol polgárháborút, az 1918-as influenzajárványt és a Covidot.

Most a kaliforniai születésű nő a világ legidősebb élő embere.

A 115 éves Branyas a 118 éves Lucille Randon halála után a legidősebb ismert élő ember lett – erősítette meg a Guinness világrekordok honlapja a múlt héten. Randon január 17-én halt meg a franciaországi Toulon városában lévő idősek otthonában.- írja a Guardian

Hirdetés

Branyas azután került a globális címlapokra, hogy túlélt egy Covid-járványt 2020 májusában, amikor a világjárvány Spanyolországot az egyik legsúlyosabban érintett országgá tette, mielőtt a vakcinák rendelkezésre álltak volna. Egy időben úgy vélték, hogy ő volt a legidősebb Covid-túlélő, mielőtt Randon túlélte volna, hogy ő maga is elkapta a vírust.

“Rend, nyugalom, jó kapcsolat a családdal és a barátokkal, kapcsolat a természettel, érzelmi stabilitás, nincsenek gondok, nincs megbánás, sok pozitivitás és a mérgező emberektől való távolmaradás” – ez az, amit Branyas a Guinness-oldal szerint hosszú életének tulajdonít.

“Azt hiszem, a hosszú élet a szerencséről is szól” – mondta Branyas, tették hozzá a Guinness illetékesei. “Szerencse és jó genetika.”

Branyas 1907. március 4-én született San Franciscóban, egy évvel azután, hogy szülei Spanyolországból az Egyesült Államokba költöztek. A következő nyolc évben a család Texasba és New Orleansba költözött, ahol apja megalapította a Mercurio című spanyol nyelvű folyóiratot, majd visszatértek Spanyolországba, és Katalóniában telepedtek le.

Hirdetés

Branyas azóta is meghatározó pillanatokon ment keresztül kicsik és nagyok között.

Apja tüdőtuberkulózisban halt meg az Egyesült Államokból Spanyolországba tartó óceáni úton. Az útvonal kerülő úton vezetett, mert az első világháború miatt az átkelés veszélyes volt, így a hajónak Kubán és az Azori-szigeteken keresztül kellett haladnia – emlékezett vissza Branyas.

1918-ban a spanyolnátha világjárvány kezdett végigsöpörni a világon. Aztán, amikor Branyas 29 éves volt, kitört a spanyol polgárháború, ami “nagyon rossz emlékeket” hagyott benne, ahogyan korábban összefoglalta. Nem sokkal később következett a második világháború.

Branyas családot alapított férjével, egy Joan Moret nevű katalán orvossal, akinek három gyermeke, 11 unokája és 13 dédunokája született.

A pár esküvőjük napján, órákig tartó várakozás után tudták meg, hogy papjuk váratlanul meghalt. A templomban nem volt telefon, hogy másik lelkészt hívjanak, így a családnak autóba kellett ülnie, és keresni egy másikat.

Branyas azóta elfogadta a technológia fejlődését, különösen a közösségi médiát és a digitális kommunikációt. Branyas egy hangüzenet-váltó készüléket és a Twittert használja, hogy kapcsolatban maradjon szeretteivel.

Hirdetés

“Az élet nem örökkévaló senki számára” – tweetelte újév napján. “Az én koromban az új év egy ajándék, egy alázatos ünnep, egy gyönyörű utazás, a boldogság pillanata.

“Élvezzük együtt az életet.”

Branyas idősek otthona, a Residència Santa María del Tura közleményt adott ki, amelyben közölték, hogy egy zártkörű rendezvényen fogják elismerni, hogy ő lett a világ legidősebb élő embere.

“Jó egészségnek örvend, és továbbra is meglepett és hálás a figyelemért, amelyet ez … kiváltott” – közölte az otthon.

Via

Hirdetés

Hozzászólások: