Beigazolódott a hantavírus-fertőzés egy romániai férfinál – nyolc embert karanténba helyeztek
Hirdetés

Fotó: unsplash
A hatóságok szerint nincs kapcsolat a luxus-óceánjárón kialakult góccal
Beigazolódott a hantavírus-fertőzés annál a romániai férfinál, akinél korábban már pozitív eredményt mutatott a vírus genetikai anyagát kimutató PCR-teszt – közölte a román közegészségügyi intézet, az INSP.
A hatóságok szerint a bukaresti Cantacuzino Intézetben elvégzett újabb laborvizsgálatok is megerősítették a fertőzést. A vizsgálatok során annak a hantavírus-törzsnek a jelenlétét mutatták ki, amely Romániában és Európa több országában is előfordul.
A fertőzött férfit jelenleg az Arad megyei sürgősségi kórházban kezelik. Az egészségügyi intézmény tájékoztatása szerint a beteg állapota stabil, öntudatánál van, és együttműködik az orvosokkal.
A román egészségügyi minisztérium közölte, hogy nyolc embert karanténba helyeztek abban a vaskohsziklási pszichiátriai kórházban, ahol a férfit korábban kezelték.
A hatóságok szerint a kontaktszemélyek kapcsolatba kerültek a partiumi férfival még azelőtt, hogy kiderült volna a fertőzés.
Az ügy miatt több egészségügyi vizsgálat és ellenőrzés is indult, miközben a szakemberek próbálják feltérképezni, pontosan hogyan fertőződhetett meg a beteg.
A román hatóságok hangsúlyozták, hogy a mostani esetnek nincs köze ahhoz a korábban ismertté vált fertőzésgóchoz, amely az MV Hondius luxus-óceánjárón alakult ki.
Abban az esetben az úgynevezett andoki hantavírustörzs okozta a fertőzéseket, míg a most azonosított vírusváltozat egy Európában is jelen lévő törzshez tartozik.
MTI
Borítókép: illusztráció
Hirdetés

