Beigazolódott a hantavírus-fertőzés egy romániai férfinál – nyolc embert karanténba helyeztek

Hirdetés

Fotó: unsplash

A hatóságok szerint nincs kapcsolat a luxus-óceánjárón kialakult góccal

Beigazolódott a hantavírus-fertőzés annál a romániai férfinál, akinél korábban már pozitív eredményt mutatott a vírus genetikai anyagát kimutató PCR-teszt – közölte a román közegészségügyi intézet, az INSP.

A hatóságok szerint a bukaresti Cantacuzino Intézetben elvégzett újabb laborvizsgálatok is megerősítették a fertőzést. A vizsgálatok során annak a hantavírus-törzsnek a jelenlétét mutatták ki, amely Romániában és Európa több országában is előfordul.

A fertőzött férfit jelenleg az Arad megyei sürgősségi kórházban kezelik. Az egészségügyi intézmény tájékoztatása szerint a beteg állapota stabil, öntudatánál van, és együttműködik az orvosokkal.

A román egészségügyi minisztérium közölte, hogy nyolc embert karanténba helyeztek abban a vaskohsziklási pszichiátriai kórházban, ahol a férfit korábban kezelték.

A hatóságok szerint a kontaktszemélyek kapcsolatba kerültek a partiumi férfival még azelőtt, hogy kiderült volna a fertőzés.

Az ügy miatt több egészségügyi vizsgálat és ellenőrzés is indult, miközben a szakemberek próbálják feltérképezni, pontosan hogyan fertőződhetett meg a beteg.

A román hatóságok hangsúlyozták, hogy a mostani esetnek nincs köze ahhoz a korábban ismertté vált fertőzésgóchoz, amely az MV Hondius luxus-óceánjárón alakult ki.

Abban az esetben az úgynevezett andoki hantavírustörzs okozta a fertőzéseket, míg a most azonosított vírusváltozat egy Európában is jelen lévő törzshez tartozik.

MTI
Borítókép: illusztráció



Hirdetés