Botrány! Így még senki nem mert Orbánnak esni, mint ahogyan George Clooney tette!
Hirdetés
George Clooney egy interjúban legújabb filmjéről beszélt, amelyben egy tudóst játszik, aki az Északi-sarkon van egyedül, és egy csapat űrhajóst kell figyelmeztetnie egy katasztrófára. A film 2049-ben játszódik. A világhírű színész elmondta, hogy a film hangulatát nagyon befolyásolta, hogy a világban mennyi harag és düh van mindenütt – ekkor hozta fel példának Orbán Viktort és a brazil elnököt, Bolsonarot is- írja a Blikk
Hirdetés
Később Clooneyról olyan hírek jelentek meg itthon, hogy Soros György közeli ismerőse, fotózkodott a fiával is…
Ezek után Clooney hosszú közleményt adott ki, amelyben még tovább megy.
A Telexen is megjelent közlemény magyar fordításában az áll, hogy nem számít arra, hogy a válaszát a magyar híroldalak nagy része lehozná, “mert azokat az orbáni rezsim vagy közeli szövetségeseik tulajdonolják és működtetik.” – írja.
Kijelentette, hogy Soros Györggyel egyszer, egy ENSZ-értekezleten találkozott, ahol az Egyesült Államok elnöke is ott volt, és a menekültválságról volt szó. A fiával, Alexszel is egyszer találkozott, egy davosi rendezvényen. Ennyi a kapcsolata a Soros családdal, és le is írta, hogy hazugságok azok a cikkek, melyek ennél több kapcsolatot vélnek felfedezni közte és Soros György családja között.
Hozzátette azonban, hogy Sorosék oktatást, jogsegélyt finanszíroztak a szegényeknek és a menedékkérőknek, “elsöprő jótéteményt hoztak a világnak.”
Hirdetés
Majd ismét megfricskázza Orbán Viktort:
“Orbán úr ugyanezt érzékelhette 1989-ben, amikor Soros úr fizette az angliai tanulmányait. Aztán a kormánya egymillió dollárt fogadott el Soros úrtól a régi szép időkben, amikor Orbán Viktor a kommunizmus ellen küzdött. Ami korábbi megjegyzéseimet illeti, szégyellném magam, ha nem szólalnék fel nyilvánosan az efféle tekintélyelvűség ellen, amelyben az Orbán-rezsim az ellenőrzése alá vonja a médiát, a cégeket drákói adószabályoknak veti alá, elhallgattatja a szabad sajtót, csak az ő engedélyükkel fotózható a drótkerítésük, démonizálja a jogfosztottakat, és a szélsőjobb felé kacsintgat.” – írja.
Példának 1956-ot is felhozta, mikor magyar menekültek árasztották el a világot.
A magyarkoról is írt:
“Nagyon kedvelem a magyar embereket. Az 1980-as évek elején voltam ott először, amikor még a Szovjetunió része volt. A 2000-es évek elején tértem vissza, és a Duna-parton sétálgattam. Akkoriban Magyarország a Szovjetunió bukása után elért demokratikus siker ékes példájának látszott. Várom a napot, amikor Magyarország újra rátalál arra, ami egykor volt.”
– zárul a közleménye.
Hirdetés