Elbúcsúzhatunk a repterek leghülyébb szabályozásától? Budapesten is tesztelik a technológiát

Hirdetés

Fotó: iStock

Egy jelentős változás közeleg a repülőtéri biztonsági szabályok terén, amely lehetővé teheti, hogy utasok újra magukkal vihessenek nagyobb mennyiségű folyadékot a repülőgépek fedélzetére. Budapesten, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren már tesztelik azokat a nagy felbontású CT-szkennereket, amelyek képesek megállapítani a folyadékok veszélyességét, ezzel potenciálisan megszüntetve a jelenleg érvényben lévő korlátozásokat.

Az RTL Híradója beszámolója szerint, az 100 milliliteres limit bevezetésének oka egy 2006-os terrorfenyegetés volt. Azonban, a technológia fejlődésével már több helyen, így egy skóciai repülőtéren és az amszterdami terminálon is, sikerült feloldani ezt a korlátozást az új CT-szkennerek segítségével.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér képviselője szerint, Magyarországon is folyik a technológia tesztelése, de az új szkennerek bevezetése az egyes terminál újranyitásakor várható. A Budapest Airport Zrt. munkatársa azonban nem adott konkrét választ arra, hogy pontosan mikor nyílik újra a terminál, mivel a működéshez szükséges engedélyek beszerzése még folyamatban van.

Ez a változás végérvényesen megszüntetheti azt, amit sokan a repülőterek “leghülyébb szabályozásának” tartanak, és lehetővé teheti, hogy az utasok újra magukkal vihessenek nagyobb mennyiségű folyadékot, anélkül, hogy terroristaként kezelnék őket egy fél liter málnaszörp miatt.

Borítókép: illusztráció



Hirdetés