Ezen a hőmérsékleten kell ruhát mosni, hogy a mosógép kevés áramot fogyasszon
Hirdetés

Fotó: tru.earth
A mindennapos életünk részét képező elektromos háztartási eszközök sok energiát fogyasztanak, így nem csoda, hogy a számlánkon ezt meglátjuk. A mosógép, melynek használata az áramfogyasztás 7%-át teszi ki, kiváló példa erre. Szerencsére néhány egyszerű lépéssel csökkenthető az áramfelhasználás, és így könnyedén megkímélhetjük a pénztárcánkat is.
Ne csak álljon, húzd ki!
Sokan alábecsülik, mennyi energiát fogyasztanak azok a készülékek, melyek éppen nem működnek, de a konnektorban vannak. Pedig a pazarlás elkerülése végett, ha nem használunk egy eszközt, jobb kihúzni a csatlakozót.
Optimális ruhamennyiség:
A mosógépben a leghatékonyabb, ha teljes adagot mosunk. Ezért érdemes várni, míg elég szennyes gyűlik össze. Ezzel nem csak az energiafogyasztást csökkentjük, de a gép élettartamát is meghosszabbíthatjuk.
Előkezelés:
A makacs foltokkal rendelkező ruhadarabokat áztassuk be, így könnyebben eltávolíthatók a szennyeződések, és rövidebb programmal is tiszták lesznek.
Hőmérsékleten is spórolhatsz:
A magas hőmérsékleten történő mosás energiaigényesebb. “A mosógépnél ez nagyban függ a használt hőmérséklettől. Normális esetben, ha a gépet 60 fokos hőmérsékleten használjuk, a fogyasztás 80 kWh körül van. Ha alacsonyabb hőmérsékleten, 40 fokon mosunk, a csökkenés majdnem 50%-os” – mondja egy szakértő a Twice.hu oldalnak. Andrei Orban energetikai szakértő hozzáteszi: “Az ajánlás szerint 30 fokon kell ruhát mosni. A mosógép munkáját is segíthetjük azzal, hogy meleg vízzel töltjük fel mosás előtt, így kevesebb időbe telik, míg a gép felmelegíti a vizet a kívánt hőmérsékletre”.
Nem csak a pénztárcánknak teszünk jót a fent említett tippekkel, hanem a környezetnek is. Próbáljátok ki, és osszátok meg velünk a tapasztalatokat. Tegyünk együtt a fenntarthatóságért!
Hirdetés

