Ilyen lehet a jövő Budapestje, ha a klímatudatos, zöld utat választja a város – Képek
Hirdetés
A Lánchíd megújulása nem csak a hídra, hanem a környező terekre és utcákra is hatással lesz. A tervek szerint, ha a híd jelenlegi forgalmi rendje megmarad, a híd mindkét oldalán besétálható terek, további fák, bicikliutak és párásító berendezések várhatók. Az új kialakítás elsősorban a gyalogos közlekedést és a zöldterületeket támogatja majd.
Hirdetés
A Széchenyi téren végig sétálható terület alakul ki a Bazilikától a Lánchídon keresztül egészen a Várkert bazárig. “Nem teszi meg a tiszteletkört az autósor a tér körül” – fogalmazott Erő Zoltán, Budapest Főépítésze. A mostani 10 000 négyzetméteres közlekedési terület helyén a jövőben csak 3000 négyzetméternyi lesz, így a tér jelentős része gyalogosok és kerékpárosok számára lesz fenntartva. Az új kialakítás során a villamos vonala visszakerül eredeti helyére, ahol régen fasor volt, ezzel pedig egy sétány nyílik a Vásárcsarnok felé.
Hirdetés
Az élhetőbb, a gyalogosoknak kedvezőbb kialakítás a tervezés központi eleme, amely fásítással, nagyobb buszmegállókkal, párásítókkal, és kiülős-teraszos funkciókkal is számol. A körforgalomba rózsaablak-szimbólumot terveznek kirakni virágokból, ami a várból is jól látszik majd. Az árkádos ház elé új járdát terveznek, bicikliúttal és új fasorral, amely a Széchenyi tér felé vezet.
Hirdetés
A Lánchídhoz kapcsolódó megújuló közterek és utcák terveit Grabner Balázs tájépítész, a Korzó Tervezési Stúdió vezető tervezője prezentálta a sajtónak. Az elképzelések szerint a Lánchíd és a környező területek megújulása egy gyalogosbarát, zöld és élhetőbb városképet hoz majd magával.
Hirdetés