Kiakadt a tanárnő, hogy az 5-6 éves gyerekeket pelenkában küldik az iskolába
Hirdetés
Egy arkansasi tanár, akit a Ms3rdGrade TikTok-fiók tulajdonosa megosztott videóiban felhívja a figyelmet egy meglepő helyzetre: egyes szülők még az iskolába is pelenkában küldik gyerekeiket. A tanár és kollégái tapasztalatai szerint ez nem ritka eset, még akkor sem, ha a gyerekek már 5-6 évesek.
Hirdetés
A videóban a tanár kifejezi megrökönyödését és felteszi a kérdést, hogy miért nincs minden államban kötelező szabályozás arra vonatkozóan, hogy a gyerekeknek szobatisztának kell lenniük az iskolába lépés előtt. “Emlékszem, amikor az én gyerekeim voltak óvodások, nem vihettük őket addig óvodába, amíg szobatiszták nem voltak,” mondja. Ez felveti a kérdést, hogy vajon a szabályozások hogyan változtak az idők során és mik lehetnek ennek a gyakorlatnak az okai.
A tanár aggodalmát fejezi ki amiatt, hogy ez a helyzet tovább növeli az óvónők és tanárok terheit, akik már így is túlterheltek. Az extra feladat, hogy pelenkázniuk kell bizonyos gyerekeket, csak rontja a helyzetet.
Hirdetés
A szobatisztaságra való nevelés időpontja az évek során jelentősen megváltozott. A The Hechinger-jelentés szerint az 1940-es években a gyerekek már 18 hónapos koruk előtt kezdtek a bili használatára szokni. Ez a korhatár a 2000-es évek közepére 21-36 hónapos korra tolódott el.
Ez a változás felvet néhány fontos kérdést: Mi állhat a szobatisztaságra való későbbi nevelés hátterében? Milyen társadalmi, gazdasági vagy esetleg egészségügyi okok vezethetnek ahhoz, hogy a szülők késleltetik gyermekük szobatisztaságát? És végül, milyen hatással van ez a gyakorlat az oktatási intézményekre és a tanulási folyamatra?
Ezek a kérdések mind arra ösztönöznek, hogy alaposabban megvizsgáljuk az oktatási normákat és a gyermeknevelési szokásokat, valamint hogy mérlegeljük a különböző állami szabályozások szerepét és hatékonyságát az oktatás terén.
Hirdetés