Meghibásodott a klíma a Honvédkórház egyik telephelyén, műtéteteket kellett átirányítani
Hirdetés

Fotó: Róka László / MTI)
A meleg időjárás mostanában nem kedvezett az Észak-Pesti Centrumkórház-Honvédkórház II-es telephelyének, ahol a műtőblokk klímarendszere kihagyott, ami miatt számos operációt át kellett ütemezni. A Magyar Hang hozta nyilvánosságra a hírt, kiemelve, hogy a klíma hibája a nagy hőségben következett be.
A klímarendszer hét elején bekövetkezett meghibásodása miatt nem lehet biztosítani a megfelelő hőmérsékletet és páratartalmat a műtőkben. A vezetőség soron kívüli karbantartást rendelt el és azonnal felfüggesztette a műtéteket.
“A fellépő hiba következtében az elektív (tervezett) műtéteket kellett áttervezni az I-es, illetve II-es telephelyen megosztva, az akut eseteket más műtőkbe áthelyezve végezték a szakemberek. Emiatt nem kellett bezárni osztályt” – írta a kórház vezetősége a válaszában.
Az intézmény Podmaniczky utcai részlegén többek között a sebészet, a gasztroenterológia, a belgyógyászat, a szülészet, valamint az intenzív és a koraszülött intenzív osztály működik, ezeknek a részlegeknek a működését érinti a klímarendszer leállása.
A Magyar Hang jelentése szerint a klímarendszer a hét elején hibásodott meg. A Népszava korábban, kilenc nappal ezelőtt már beszámolt egy klíma meghibásodásról. Ha az információk pontosak, akkor a klímarendszer egy héten belül kétszer is meghibásodott. A főigazgató a Népszava július 7-i kérdésére úgy válaszolt, hogy a nem sürgős műtéteket áttervezték az I-es és II-es telephely között, az akut eseteket pedig a szakemberek elvégezték, így a műtétek a klíma javítása alatt is zavartalanul folytak.
Borítókép: illusztráció
Hirdetés

