Megvannak az Exatlon Hungary 2026 döntősei – kialakult a finálé mezőnye

Hirdetés

Fotó: TV2

A fináléban már a 15 millió forintos fődíj a tét

Szombat este elérkezett az Exatlon Hungary 2026 egyik legfontosabb állomása, hiszen lezajlott az elődöntő, amely után véglegessé vált, kik küzdhetnek meg a bajnoki címért és a 15 millió forintos fődíjért.

A sportreality idei évada nyolc héten át tartó kemény csatákat, sérüléseket, fordulatokat és látványos párharcokat hozott, az elődöntőben pedig már csak a legjobbak maradtak versenyben.

A női mezőnyben Ekler Luca, Szabó Réka és Csóri Dorka lépett pályára a döntőbe jutásért. Mindhárom versenyző komoly esélyesként érkezett az elődöntőbe, így rendkívül kiélezett futamokat láthattak a nézők.

A végső összecsapások után azonban eldőlt, hogy a női fináléban Ekler Luca és Szabó Réka mérkőzik meg egymással.

Csóri Dorka számára ezzel véget ért a verseny, pedig az egész szezon során az egyik legerősebb női játékosnak számított.

A férfiaknál szintén hatalmas csata zajlott. Lencse Laci, Valkusz Máté és Koplányi Gábor küzdött a döntőbe kerülésért, ahol már minden hiba végzetesnek bizonyulhatott.

A férfi döntőbe végül Valkusz Máté és Koplányi Gábor jutott be, így ők csaphatnak össze a bajnoki címért.

Az idei évad során többször is bebizonyosodott, hogy az Exatlonban már nemcsak a fizikai erő számít, hanem a koncentráció, a taktika és a mentális állóképesség is döntő szerepet játszik.

A férfiaknál Valkusz Máté gyorsasága és Koplányi Gábor kiegyensúlyozottsága miatt teljesen nyílt lehet a döntő.

A nézők számára most már csak egyetlen kérdés maradt: ki emelheti magasba az Exatlon Hungary 2026 bajnoki trófeáját?



Hirdetés