Nobel-díjas tudós csatlakozik Hegedűs Zsolt mellé az egészségügy átalakításához

Hirdetés

Fotó: Balogh Zoltán

Betegközpontú és átlátható egészségügyet ígér a Tisza-kormány miniszterjelöltje

Hétfőn megkezdődtek a leendő Tisza-kormány miniszterjelöltjeinek parlamenti bizottsági meghallgatásai. Az egészségügyért felelős miniszterjelöltet, Hegedűs Zsoltot reggel hallgatta meg az egészségügyi bizottság.

A meghallgatáson Hegedűs Zsolt részletesen beszélt a magyar egészségügy jelenlegi helyzetéről, és úgy fogalmazott, hogy a statisztikai adatok kedvezőtlen képet mutatnak. Szerinte a rendszer működésének egyik legfontosabb feltétele a humán erőforrás megerősítése és az egészségügyi dolgozók támogatása.

A leendő miniszter egy fontos bejelentést is tett a bizottsági ülésen. Elmondta, hogy felkérte a Nobel-díjas Karikó Katalint arra, hogy vegyen részt az egészségügyi tanácsadó testület munkájában.

Hegedűs Zsolt közölte, hogy Karikó Katalin elfogadta a felkérést, így a jövőben tanácsadóként segítheti az egészségügyi terület munkáját.

A miniszterjelölt hangsúlyozta azt is, hogy a Tisza-kormány számára az egészségügy kiemelt terület lesz. Hozzátette: „egy olyan egészségügyben hiszek, ami átlátható, betegközpontú, transzparens”.



Hirdetés