Rossz hír érkezett a sertéshús fogyasztóknak

Hirdetés

Fotó: Youtube/Keszthelyi Televízió

A sertéshús áremelkedése már tavaly óta megfigyelhető volt, de úgy tűnik, ez még csupán a kezdet. Elemzők szerint rövid időn belül még mélyebbre kell nyúlnunk a pénztárcánkba, ha nem a még mindig ársapkás sertéscombot szeretnénk megvásárolni.

A sertéshús árának egyik meghatározó összetevője az élősertés felvásárlási ára, ami üzemanyag- és takarmányárak növekedése miatt megduplázódott az elmúlt évben. Jelenleg 1 kilogramm élősertés ára 750 forint.

“Aki vágott már sertést, az tudja, hogy egy állatból nagyon jó esetben 40 százalék színhúst lehet kinyerni, de inkább kevesebbet. Tehát csak tisztán a színhús ára – semmi nyereség, semmi költséget nem számolva ezzel az értékkel már több, mint 1500 Ft-on lenne” – figyelmeztetnek szakértők.

Ez azt jelenti, hogy a kereskedők számára lényegében elkerülhetetlen az áremelkedés, ha mégis nyereséget szeretnének realizálni, figyelembe véve a munkabéreket, a szállítási és egyéb költségeket, valamint az adókat. Rövid időn belül várható, hogy a kétszeres felvásárlási ár beépül a fogyasztói árba.

Az RTL Híradója beszélt egy üzletvezetővel is, aki elmondta: “Már minden termék árán emeltek az elmúlt héten, úgyhogy rövidesen kezd érződni majd ez a vásárlók pénztárcájában is.”

A kötelező, 10 százalékos akció pedig valójában nem kínál megoldást a helyzetre. “Kizártnak tartom, hogy e termékkörben a kereskedők bármiféle érdemi árcsökkentést végre tudjanak hajtani, tehát más húsfélékhez fordulnak majd” – mondja egy iparági szakértő. Az előrejelzések szerint tehát a sertéshús helyett más húsfélék kerülhetnek előtérbe a piacokon.



Hirdetés