Saját kertjéből, hangtompítós fegyverrel lőtte ki a szarvasokat egy nógrádi férfi
Hirdetés

Fotó: Nógrád vármegyei rendőrség / Facebook
A rendőrök közel 40 kilogramm vadhúst találtak a házában
Elfogtak a rendőrök egy 63 éves férfit Nógrád vármegyében, aki a gyanú szerint saját kertjének végéből lőtte ki a szarvasokat Dorogházán.
A Nógrád vármegyei rendőrség tájékoztatása szerint a férfi vadászati jogosultság és fegyvertartási engedély nélkül ejtett el vadakat az elmúlt hetekben.
Az adatok alapján a férfi két szarvast lőtt ki a kertje végében. A vadakat egy általa kialakított etetőnél és sózónál várta, majd egy illegálisan tartott golyós kispuskával ejtette el őket.
A lelőtt állatokat később feldolgozta, a húst pedig saját célra lefagyasztotta.
A Bátonyterenyei Rendőrkapitányság nyomozói és a vármegyei rendőrség felderítői március 4-én házkutatást tartottak a férfi lakásán.
Az akció során a rendőrök több bizonyítékot is találtak:
közel 40 kilogramm fagyasztott vadhúst,
egy hangtompítóval és céltávcsővel felszerelt kispuskát,
valamint 175 darab lőszert.
A fegyvereket és a lőszereket lefoglalták.
A rendőrök a férfit elfogták és előállították a rendőrkapitányságra, ahol orvvadászat, valamint lőfegyverrel vagy lőszerrel visszaélés bűntett magalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.
Hirdetés

