SÚLYOS VÁLTOZÁS! Többé nem ELÉG A TEXTILMASZK! Csak FFP2-es maszkkal lehet utcára a járvány megállítása érdekében Németországban!
Hirdetés
SÚLYOS VÁLTOZÁS! Többé nem ELÉG A TEXTILMASZK! Csak FFP2-es maszkkal lehet utcára a járvány megállítása érdekében Németországban!
A bajor régióban a legszigorúbbak a koronavírus elleni intézkedések Németországban. A legutóbbi rendelkezés szerint mindenkinek, aki az utcára lép, olyan maszkot kell hordania, mint az egészségügyi dolgozóknak. A sajtó és a lakosság egy része indokolatlannak tartja a szigort, az idősotthonokban pedig a hosszú távú elszigeteltség következményeitől tartanak. A Deutsche Welle riportja.
Hirdetés
„Aki nem a koronavírusba, az a magányba fog belehalni”
A Szent Péter katedrális harangjai konganak, de ezen kívül más nem nagyon történik Regensburgban. Bajorország régiós kormánya ugyanis szigorított a koronavírus elleni intézkedéseken, ezért a legtöbb üzlet zárva van, és sokan otthonról dolgoznak. Aki kimegy az utcára, annak FFP2-es maszkot kell viselnie.
Mataty Erdinc attól tart, hogy az új óvintézkedések miatt nem lesz elegendő maszk egész Németország számára, ezért szeretnék bővíteni kapacitásukat napi 250 ezer maszkra. „Szeretnénk azt mondani, hogy annyi maszkot gyártunk, amennyit csak lehet, hogy annyi emberhez jusson el, és legyen védett, amennyi csak lehet. Ez a mi részünk a vírus elleni harcban” – idézi a férfit a Euronews.
A szigorú intézkedés egyébként megosztja a helyieket. Van, aki helyesli a maszkviselést, mások szerint az FFP2-es már túlzás. „Az egészségügyi dolgozóknak való, nem az átlagembereknek” – mondja az egyik német.
Hirdetés
A Szent József kórház covidos betegeket kezelő dolgozói azonban ezzel nem értenek egyet. Dr. Sylvia Pemmerl belátja, hogy kicsit kényelmetlen, de örül a döntésnek, ugyanis elmondása szerint az FFP2-es maszk valóban csökkenti a fertőzés veszélyét.
Az intézmény dolgozói egyébként attól tartanak, hogy az intenzív osztályok zsúfolásig megtelnek majd koronavírusos betegekkel.
Az esetszámok már most magasak Bajorországban, és félnek, hogy a helyzet tovább romlik. Pemmerl doktor szerint az új vírustörzsek megjelenése aggasztó, véleménye szerint egy harmadik hullámmal is számolnia kell a németeknek.
A politikusokat számos kritika éri a média részéről. Sokan kétlik, hogy pontos képük lenne a koronavírusos esetek számáról. Astrid Freudenstein azonban úgy véli, a kétkedőknek nincs igazuk. Regensburg polgármestere szerint nem csak találgatnak. Bevallotta, hogy előfordulnak kisebb hibák a bajor kormány szoftverével, melyben az egészségügyi hatóságok vezetik az adatokat, de ezeket folyamatosan javítják.
Hirdetés
A kereskedők eközben küzdenek a fennmaradásért, gyakran ugyanis az ígért anyagi segítség is túl későn érkezik. Raimund Fischer a biciklijével tartja mozgásban a vállalkozását. A feleségével, Marionnal közös ajándékboltjuk most az interneten árusít, és házhozszállítást is vállalnak. A rendeléseket igény szerint biciklivel kiszállítják, de az üzlet elé is kihelyeztek egy dobozt, ahonnan az emberek elvihetik az online vásárolt árukat, amikor csak szeretnék. Marion Achhammer azt mondja, nem akarják, hogy megszakadjon a kapcsolat a vevőkkel.
A legrosszabb helyzetben azonban Regensburg idősotthonainak lakói vannak: elszakítják őket a szeretteiktől az egyre szigorúbb intézkedések. Michael Weissmann, a Katolikus Karitász tagja attól tart, aki nem a koronavírusba, az a magányba fog belehalni.
Hirdetés