Több millió dollárt talált Pablo Escobar unokaöccse – Nem hiszed el, hol bukkant rá a drogbáró elrejtett pénzére

Hirdetés

18 millió dollárt talált egy búvóhelyen a kokainbáró unokaöccse.

A hírhedt kokainbáró, Pablo Escobar unokaöccse Nicolás Escobar azt állítja, hogy talált 18 millió dollárt a nagybátyja egyik volt búvóhelyén. A kolumbiai médiának arról számolt be a BBC szerint, hogy egy medellíni lakás falában talált rá az irdatlan mennyiségű pénzre.

Hirdetés

Azt is elmondta, hogy nem ez volt az első alkalom, hogy pénzt talált Pablo valamelyik búvóhelyén. A férfi arról is beszámolt, hogy sajnos a pénz nagy része megsérült az évek során és használhatatlan. A lakásban, ahol a bankjegyeket találta, öt éve él.

Pablo Escobar hatalma csúcsán egyes számítások szerint a világ hetedik leggazdagabb embere volt, a Forbes listájára többször is felkerült. A vagyonát a drogcsempészettel alapozta meg, a legaktívabb éveiben az Egyesült Államokba szállított kokain mintegy 80 százaléka az ő kartelljétől származott. A drogbáró 1993-ban halt meg egy rendőrökkel folytatott lövöldözés során.

Forrás: hvg.hu



Hirdetés