Tragédia egy osztálykiránduláson: 16 éves fiú vesztette életét Gyöngyösfalun

Hirdetés

Fotó: vaol.hu/Horváth Istvánné

Egy szívszorító baleset történt Gyöngyösfalun, ahol egy 16 éves fiú életét vesztette egy osztálykirándulás során. A tragédia a helyi kalandparkban esett meg, amikor a fiatal egy kötélpályán mászott a barátaival, és az alátámasztó fa hirtelen kidőlt.

Hirdetés

A fiú több métert zuhant, és a helyszínen belehalt sérüléseibe. A baleset kapcsán két személy is felelősséget viselhet: a parkot üzemeltető férfi és a favizsgáló, akik mindketten azt állították a bíróságon, hogy nem ők okozták a tragédiát. “Ez a teher azóta velem van, és jól tudom, egész életemben így lesz,” mondta remegő kézzel olvasva vallomását a park üzemeltetője. Hozzátette: “Nem tartom magamat bűnösnek, attól még a sajnálatos esemény az én létesítményem területén történt.”

A gyöngyösfalui bíróság végül csaknem két év börtönbüntetéssel sújtotta mindkét fél felelősségét. A baleset további sérültekkel is járt: egy másik gyermek súlyos lábtörést szenvedett és aznap éjjel meg kellett műteni, míg egy harmadik diák sokkot kapott. Néhány másik gyerek is lezuhant a kötélről, de ők szerencsére nem sérültek meg.

Hirdetés

A tragikusan elhunyt fiú a szülei egyetlen gyermeke volt, ami tovább mélyíti a család gyászát. Az esemény mély nyomot hagyott a közösségben, és felveti a biztonsági intézkedések szigorításának szükségességét hasonló létesítményekben. A helyi önkormányzat és az érintett családok most gyászolják a veszteséget, miközben a közösség próbálja feldolgozni a történteket.

Forrás: Tények
Borítókép: illusztráció



Hirdetés