Új dokumentumfilm a Tisza-tó védelmében – Ljasuk Dimitry műve ingyenesen elérhető

Hirdetés

Fotó: Facebook/Ljasuk Dimitry Films

Ljasuk Dimitry filmrendező legújabb alkotása, a “Tisza-tó írott és íratlan szabályok” címmel debütál, amelynek célja, hogy pozitív változásokat generáljon a tó jövőjében. A film ingyenesen megtekinthető, és a Tisza-tó egyre növekvő népszerűségére reagál, amely egyben növekvő turistaforgalmat is jelent. Bár ez kedvez a helyi gazdaságnak, a forgalom sajnos károkat is okoz az élővilágban.

Hirdetés

Dimitry, aki évek óta szemtanúja volt több felelőtlen és balesetveszélyes eseménynek a vízen, megosztotta aggodalmait és elhivatottságát a projekt kapcsán: „Nemcsak a természetet és élővilágot féltem, hanem az ide látogató embereket is, akik sokszor veszélyesek egymásra is. Ezért úgy gondolom nagyon fontos, hogy edukáljuk, informáljuk az ide látogató turistát, bicikliseket, túrázókat, vizisportolókat és horgászokat is. Mivel eddig ezt senki nem tette meg összefoglalva és egyszerűen, ezért nem akartam tovább várni, úgy döntöttem tavaly nyáron, hogy belekezdek és elkészítem a Tisza-tavi házirendet”

Hirdetés

A rendező hozzátette, hogy a témát korábban még senki sem dolgozta fel átfogóan és közérthető módon, ezért döntött úgy, hogy elkészíti a “Tisza-tavi házirendet”. A film, amely 78 perc hosszú és 30 szereplővel készült, jogszabályok és paragrafusok nélkül, de asszertív módon mutatja be a problémákat és lehetséges megoldásokat.

A projekt során Dimitry szakmai támogatást kapott a Tisza-tavi Vízirendészettől, a KÖTIVÍZIG-től, a Hortobágyi Nemzeti Parktól, a Tisza-tó Mentőcsoporttól és a Tisza-tavi Sporthorgász Kft-től, illetve néhány szakembertől és kutatótól is, hogy biztosítsa a tartalom hitelességét és naprakészségét.

„Elsősorban az a célom a filmmel, hogy hozzájáruljak ahhoz, hogy a turisták, horgászok, hajósok és biciklisek felvilágosultabban érkezzenek a Tisza-tóra, alázattal és tisztelettel menjenek a vízre, partjára és a természetvédelmi területekre. Továbbá, hogy megelőzzem a baleseteket, felelőtlenséget, tudatlanságot, konfliktusokat, esetleges pusztítást és hozzájáruljak a filmmel ahhoz, hogy jobban vigyázzanak a Tisza-tóra és élővilágára” – emelte ki.

Forrás: ng.24.hu

Hirdetés

Hozzászólások: