Újabb óceánjárón tört ki járvány: több mint 1700 embert zártak karanténba
Hirdetés

Fotó: David Nikel
Az Ambition nevű hajón több utasnál gyomor-bél rendszeri tünetek jelentkeztek
Komoly járványügyi helyzet alakult ki egy Bordeaux-ban kikötött óceánjárón, miután több tucat utasnál gyomor-bél rendszeri tünetek jelentkeztek. A feltételezett norovírus-fertőzés miatt több mint 1700 embert helyeztek karantén alá az Ambition nevű hajón.
Az óceánjáró kedden érkezett meg a francia kikötőbe 1233 utassal és közel 500 fős személyzettel a fedélzetén. A beszámolók szerint az utasok többsége brit és ír állampolgár.
A helyzetet tovább súlyosbította, hogy a hajóút során vasárnap meghalt egy 92 éves utas. Az üzemeltető közölte, hogy az idős férfi állítólag nem mutatta a vírus tüneteit, halálának pontos okát azonban továbbra is vizsgálják.
Az Ambition Belfastból indult pénteken, majd Liverpoolban is kikötött. Az üzemeltető szerint ekkor kezdett emelkedni a megbetegedések száma a fedélzeten – írja a Guardian.
A fertőzésveszély miatt a francia hatóságok azonnali intézkedéseket rendeltek el. Az utasoknak és a személyzet tagjainak megtiltották, hogy elhagyják a hajót, amíg a vizsgálatok le nem zárulnak.
A járvány gyanúja miatt orvosi csapat érkezett a fedélzetre, amely mintákat vett az utasoktól és a személyzettől. A vizsgálati anyagokat a bordeaux-i egyetemi kórház laboratóriumába szállították elemzésre.
Az Ambassador Cruise Line közleményében azt írta, hogy az első megbetegedések után azonnal szigorították a higiéniai szabályokat. Fokozott fertőtlenítést rendeltek el a közösségi terekben, és folyamatosan tájékoztatták az utasokat a kézfertőtlenítés fontosságáról.
A társaság szerint az érintett utasok számára ingyenes orvosi ellátást biztosítottak, emellett megerősítették a fedélzeti egészségügyi személyzetet is.
A norovírus különösen gyorsan terjedhet zárt közösségekben, ezért az óceánjárókon kialakuló fertőzések mindig komoly figyelmet kapnak. A vírus jellemzően hányást, hasmenést és erős gyomorpanaszokat okoz, és rendkívül fertőzőnek számít.
A hajó utasai egyelőre továbbra sem hagyhatják el a fedélzetet. Az Ambassador Cruise Line szerint erre csak akkor lesz lehetőség, ha a helyi hatóságok lezárják a vizsgálatot és engedélyt adnak a kiszállásra.
Forrás: Blikk
Hirdetés

