Vettek három leselejtezett konténert, és díjnyertes családi ház lett belőle
Hirdetés
A konténerépítészet a vízi- és légi közlekedés által használt fémkonténereket használja – hihetetlenül ötletesen!
Először az 1980-as években tűntek fel az építészeti célra átalakított konténerek. Eleinte csak kisebb, ideiglenes stúdiókat, műhelyeket rendeztek be bennük.
Hirdetés
Kedvező áruk miatt hamarosan lakásokat kezdtek építeni belőlük, ami azóta is kedvelt megoldás a kisebb költségvetésből építkezni vágyók körében. A konténerépítészet a vízi- és légi közlekedés által használt fémkonténerekkel dolgozik. Népszerűsége az ipar által felhasznált tulajdonságaiból ered: egy konténer tonnák százaira lett tervezve, így szinte akármit elbír, falainak erős, acél alapanyaga pedig tökéletesen ellenáll mind a mechanikai, mind a kémiai hatásoknak.
Hirdetés
Három konténerből készült az a 120 m2-es lakóépület, mely számtalan szakmai elismerés mellett az alkotók valódi büszkesége. Nem csoda!
Hirdetés
Ilyen volt a pucér szerkezet:
Az elemek közé acélgerendákat tettek, melyekkel födémet és tetőszerkezetet alakítottak ki.
A gipszkartonnal borított belső térben már semmi sem emlékeztet az ipari dobozokra.
Hirdetés
Az épület kívülről fa borítást kapott, így teljesen besimul a környezetébe.
A zöld-tető megoldást napelemekkel és napkollektorokkal egészítették ki, melyek az épület energia- és melegvíz ellátását is biztosítják.
A közeljövő klímaproblémái humanitárius katasztrófa állapotot idézhetnek elő, amelynek során megindulhat egy újszerű népvándorlás. Országok, országrészek néptelenedhetnek el, és számukra máshol kell biztosítani az emberhez méltó életteret.
Hirdetés
A probléma orvosolásához talán a konténerépítészet nyújthat gyorsan adaptálható megoldást. Ezenfelül akár szezonjellegű hétvégi házként is kialakítható turisztikai pontok közelében, de időszaki kiállítások, vásárok standjai is lehetnek konténerekből.
Ezek a házak is régi konténerből készültek:
Hirdetés