Zacher Gábor is elkapta a koronavírust: 4 oltás után most először lett beteg
Hirdetés
Zacher Gábor most először kapta el a koronavírust, annak ellenére, hogy már jó pár hullám lecsengett tudta meg az Index. Elmondta, mennyi idő alatt gyógyult meg, illetve milyen terápia segítségével gyorsította a folyamatot. A maszkviselésről, oltásokról és a következő hullámról is szó esett.
Hirdetés
“Épp indultam volna a kórházba, de hamar világossá vált, hogy a következő pár napban nem vehetem fel a munkát. Négy oltáson már túl vagyok, így csupán enyhe tünetek jelentkeztek, leginkább csak az orrom folyt. Lecsurgattam magamnak egy antitest-terápiát, aminek köszönhetően másnapra már alig éreztem valamit, harmadnapra pedig konkrétan semmi bajom nem volt” – mesélte a toxikológus, akit némileg meglepett, hogy épp most, a nyári hetekben kapta el a koronavírust.
Hirdetés
“A jó hír viszont az, hogy nem okoz olyan súlyos megbetegedést, mint a korábbi variánsok. Bár hazánkban valóban egyre több a covidos, a kórházi felvételek száma nem nő a fertőzöttek számával arányosan. Ha valaki, például egy idős ember be is jön valamilyen panasszal, általában nem kell bent tartanunk, legtöbben otthonukban gyógyulhatnak” – mondta el a szakértő, továbbá kitért arra is, hogy minél többször fertőződik meg valaki, annál gyorsabban és könnyebben esik túl a betegségen.
Zacher Gábor állítása alapján már a maszkviselést is be kellene vezetni mint óvintézkedést. A kollégái és a virológusok véleménye szerint rövid időn belül be is fog következni ez az eljárás.
Megemlítette még, hogy az oltás felvétele ezután is fontos lesz, az alapimmunizáláson túl a harmadik és a negyedik oltást is érdemes felvenni azoknak, akik még nem tették meg. A rekordhőségnek köszönhetően rengeteg embert szállítottak kórházba, így figyelmeztetett:
“Kiszáradás, napszúrás, hőkimerülés, ezek mind gyakran előforduló panaszok, nálunk az osztályon a betegek negyedénél, egyharmadánál tapasztaltunk hasonlót. Fontos, hogy nemcsak az idősek vannak veszélyben, hanem azok is, akik egyébként jó fizikai állapotban vannak, de a szabad ég alatt dolgoznak építkezéseken, földeken” – fűzte hozzá az Indexnek, majd hangsúlyozta, hogy a napi 3-3,5 liter víz a javasolt mennyiség.
Hirdetés